Сапун, глушник звуку
Застосування пневмоінстумента у різних галузях досить поширене, оскільки він надійний і простий у використанні. Більшість пневматичних інструментів перетворять стиснене повітря на роботу з допомогою пневматичного двигуна. У порівнянні з аналогами електроінструментів пневматичні інструменти безпечніші в експлуатації та обслуговуванні, без ризику виникнення іскор, короткого замикання або ураження електричним струмом, і мають більш високе відношення потужності до ваги, що дозволяє меншому, легшому інструменту виконувати те саме завдання. Крім того, вони менш схильні до самознищення у разі заклинювання або перевантаження інструменту. Полегшена вага пневмоінструменту дозволяє підвищити продуктивність співробітника та знизити його втому. Але так само як і переваги у пневмоінструменту є недолік - рівень шуму при роботі інструментом.
Високий рівень шуму призводить до погіршення якості виконаних робіт. При тривалій роботі з шумом та вібраціями можуть виникнути професійні захворювання. Найбільш гучними інструментами є: молотки, пневмогайковерти, пневматичні зубила. Рівень шуму даних інструментів перевищує допустимі норми в 1,2, 1,5 рази.
Використання глушника пневматичного шуму або глушника пневматичного звуку латунного дозволить довести рівень шуму і вібрації до допустимих значень.
Застосування пневматичних глушників є ефективним способом зниження рівня шуму. Встановити глушник можна без додаткових інструментів, вставивши його у вихлопний отвір розподільників та клапанів.
В асортименті є два типи пневматичних глушників:
1) Глушник звуку пневматичний латунний (глушник із порошкової міді, латуні) – активно використовуються в гайковертах.
Переваги глушника:
знижує шум на 5-25дБ
термостійкий фітинг із запобіжним ущільнювачем
збільшує площу поверхні випуску стисненого повітря
витримує температуру навколишнього середовища 0–60°C
діапазон робочого тиску 1-7 Бар
2) Глушник пневматичний пластмасовий – широко використовується для клапанів, циліндрів та інших систем, яким потрібні глушники для очищення відпрацьованого повітря та зниження шуму.
Перевагами пластмасового глушника є:
вихлопи газів, краще ніж у латунного
підходить для використання в місцях з меншою кількістю олії
стійкий до корозії та довговічний у використанні
допустима температура середовища та рідин від 5 до 60 °C
діапазон робочого тиску 0-10 Бар;
знижує шум на 20-25 Дб.